Anasayfa / Zayıflama / Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir
Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir
Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir

Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir

Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir

Yaz ayları yaklaşıyor.. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istemez misiniz? Daha sağlıklı ve fit bir vücut için diyet yapmak isteyenlere ‘meyve diyeti’ en ideal diyettir. Fazla kilolarınız var ise, bir de meyveyi çok seviyorsanız meyve diyeti ile zayıflama tam size göre! Özellikle yaz aylarında çeşitli meyve salataları ile hedeflediğiniz kilolara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Meyve diyeti nasıl yapılır neler yenir , bir haftalık meyve diyeti ve 3 günlük meyve diyeti için en ideal diyet listesi yazımızda yer almaktadır.

Meyve diyeti nasıl yapılır?

Meyve her zaman tüketmemiz gereken en önemli besinlerden biridir. Hem vitamin kaynağı hem de sinirim sisteminin en iyi şekilde çalışmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda istediğiniz kiloya ulaşmak için diyet yapmak istiyorsanız her gün belirli ölçüde meyve tüketmenizin faydası vardır. Meyve diyeti daha çok birkaç kilo vermek isteyenler için önerilmektedir. Meyve diyeti yapmak istiyorsanız unutmamalısınız, ‘tek bir öğün ile beslenmek çok yanlış ve sağlıksızdır!‘ Sadece meyve yemek de sağlınız için doğru tercih olmayacaktır. Vücudunuzun her besine ihtiyacı var. Sadece bir besin ile zayıflama düşüncesi asla tavsiye edilmez. Sadece meyve yiyerek kilo vermek sadece sağlınıza zarar vermektedir. Böyle bir durumda bir çok sağlık sorunları ile karşılaşmanız da olağan bir durum olabilir. Hem meyve hem de diğer öğünlerinizi yiyerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Meyve diyetini uygularken ara öğünlerde meyve yemeniz sizleri hedefinize ulaştıracaktır.

  • Meyve diyeti için ideal olanı, her öğünde birbirinden farklı meyve tüketmektir. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan ‘karpuz’ en iyi tercih olacaktır. Karpuzun dışında yeşil elma da diyetlerde tercih edilen bir meyvedir.
  • Meyve diyetinizi uygularken diyet listenizin dışında fazla meyve yememelisiniz. Meyvenin aşırı tüketilmesi de sağlık açısında oldukça zararlıdır. Aksi takdirde kilo vermek yerine kilo alabilirsiniz!! Meyve de bulunan şeker aşırı meyve tüketimi ile birlikte sağlınıza olumsuz etkileyebilir.
  • Meyve diyeti için muz tüketmeniz çok doğru bir seçenek değildir. Muz uzun süre tokluk hissi vermektedir.
  •  Meyve diyeti için taze meyveler tüketilmeli, meyveler küp küp doğranarak meyve tabağı şeklinde tüketilebilir.
  • Diyet yaparken günlük 2 litre su içmeye de özen gösterilmelidir.
  • Meyve diyeti ile bir hafta da 5 / 6 kilo vermek mümkün olabilir. Ancak verilen kiloların geri alınmaması da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Vereceğiniz kiloları tekrar geri almak istemiyorsanız günlük yürüyüşe, spora ve beslenmenize dikkat etmeniz de gerekmektedir.

Bir haftalık meyve diyeti

Meyve diyetine devam ederken aynı zamanda diğer öğünlerinize de dikkat etmelisiniz. Özellikle diğer öğünlerin protein ağırlıklı olması sağlığınız açısından daha uygun olmaktadır.

Sabah kahvaltı için; bir adet kayısı, biraz çilek, yarım elma ile hazırlayacağınız meyve salatası hazırlayabilirsiniz. Ara öğün olarak yine hazırlanan meyve salatanızdan biraz yiyebilirsiniz.

Öğle yemeği için; iki tane köfte ya da ızgara et / tavuk tercih edilmelidir. Yanında yağsız yoğurt ve biraz salata tüketebilirsiniz. Ara öğün için 4 adet bisküvi yeterlidir.

Akşam yemeğinde ise; sebze yemeği ve yağsız yoğurt tercih edilmelidir. Bu liste bir hafta boyunca uygulandığında istenilen hedefe ulaşabilirsiniz. Meyve diyeti nasıl uygulanmalıdır

Ender saraç meyve diyeti

İdeal kilonuza ulaşmak için Ender Saraç’ ın meyve diyetini deneyebilirsiniz. Ender Saraç meyve diyeti ile istediğiniz kiloya hemen kavuşabilirsiniz. 3 günlük meyve diyeti listesi;

  1. Gün yani diyetin ilk günü yeşil elma kompostosu ile başlanmalıdır. Elma kompostosunu, dilimlediğiniz elmaları 4 tane kabuk tarçın, 5 adet karanfil ve 15 tane kuru üzüm ile kaynatarak yapabilirsiniz. Kaynayan karışım bilendır dan geçirilmeli ve ılık olarak tüketilmelidir. Öğleden sonra lahana çorbası tüketilmelidir.
  2. Gün 2 tane yeşil elma ve 2 tane salatalık ile güne başlamalısınız. Öğlen ise salata, 6 kaşık yağsız yoğurt tüketilmelidir. Akşam ise yarım kilo haşlanmış kabak ve 6 kaşık yoğurt tüketilmelidir. Yatmadan önce yeşil elma yemeyi unutmayın..
  3. Gün bir bardak yağlı süt ve 2 adet ceviz de tüketilmelidir. Ara öğün olarak yeşil elma tercih edilmelidir. Öğlen; yarım kilo haşlanmış kabak ve 6 kaşık yoğurt. Akşam yemeği için ıspanak gibi sebze yemeği tüketilmelidir. Yatmadan önce 2 ya da 3 tane kivi yemeyi unutmayın..

En etkili zayıflama yöntemleri de sayfamızda yer almaktadır..

Hakkında Nurcan YALÇIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir