Anasayfa / Saç bakımı / Hızlı saç uzatmanın doğal yöntemleri
Hızlı saç uzatmanın doğal yöntemleri

Hızlı saç uzatmanın doğal yöntemleri

Hızlı saç uzatmanın doğal yöntemleri

Cilt bakımı kadar saç bakımı da güzelliğin bir parçasıdır. Bakımsız ve güçsüz bir saçınız var ise bunun bir çok sebebi olabilir. Hava şartları, kullanılan şekillendiriciler, beslenme gibi bir çok etken saçlarımızın güçsüz ve cansız görünmesine sebep olan belli nedenlerdir. Doğal cilt bakımı yöntemlerinden sonra doğal saç bakımı hakkında da ufak bilgiler de vermek istiyorum.. Saç nasıl daha çabuk uzatılır diye merak eden bayanlar için, hızlı saç uzatmanın doğal yöntemleri , maskeleri ve kürlerinden bahsedeceğim.

Saç nasıl daha çabuk uzatılır?

Bir çok bayan kısa saç tercih ederken, bir çoğu da uzun saç tercih etmektedir. Kısa saç kullanmaktan sıkılan ve saçlarının uzamasını isteyen bir çok bayan saçlarının daha fazla uzaması, canlı, parlak ve güçlü görünmesi için bir çok araştırma yapmaktadır. Sizlere vereceğimiz doğal yöntemler ile daha sağlıklı ve uzun saçlara kavuşabilirsiniz. Öncelikle unutmayınız! Saçlarınız için de cildiniz kadar özen göstermeli, düzenli bakım yapmalısınız..

Saçlarının kısa sürede uzamasını isteyenler

  1. Saçlarınızı her gün tarayın

Saçlarınızı sürekli yani sabah ve akşam taramanız saçlarınızın uzamasına oldukça etki edecektir. Saçların sürekli taranması saç diplerini güçlendirerek, kan akışını hızlandırmaktadır. Böylelikle saçların uzaması daha çabuk olacaktır. Saçlarınız için geniş fırçalı taraklar tercih etmelisiniz.

Ancak bilmeniz gereken şudur ki; sağlıklı bir saça sahip olmak isteyenler, saçlarını ıslakken taranmamalıdır. Islak taranan saçlar zamanla güçsüzleşecek, sağlıksız bir hal alacaktır.

Saçlarımızın güçsüz olması tabiî ki de her gün sıklıkla kullandığımız şekillendiriciler ve fön makineleridir. Saçlarınızı kuruturken fön makinesi kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yerine yumuşak bir havlu tercih edilmelidir.

  1. Her gün 2 litre su için

Su içmek vücut sağlımızda olduğu kadar bakım için oldukça faydalıdır. Cilt güzelliğinin yanı sıra saç bakımında da oldukça önemlidir. Her gün tükettiğiniz su miktarı, saçlarınızın nemli kalmasına yardımcı olmakla beraber, kırılmasını da önleyecektir. Saçlarınızın daha güçlü olmasını ve daha hızlı uzamasını istiyorsanız günde 2 litre su içmeyi unutmayın! Beslenmenize ve su tüketiminize dikkat ettiğinizde saçlarınız da istediğiniz gibi sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Saçlarının sağlıksız ve güçsüz gözükmesini bazen sebebi de vitamin eksikliği olabiliyor. Bir çok bayanda vitamin eksikliği saçlarındaki kırılmalara sebep olmaktadır. Hem sağlığınız hem da saçlarınızın uzaması için düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz!!

  1. Saçlarınıza yumurta ve bal maskesi yapın

Bilindi gibi yumurta akı eskilerden beri saç bakımında kullanılan bir üründür. Saçlarına evde bakım yapmak isteyen hanımlar, yumurta akı ile saçlarının daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirler. Yumurta akını saçınıza uygulayarak sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Uygulaması ise şöyledir; yumurta akını saçlarınızın tümüne sürerek streç film ile kapatmanız yani sarmanız gerekiyor. Yaklaşık bir saat sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Yumurta akının yanı sıra zeytin yağı da ilave edebilirsiniz. Yumurtanın dışında daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için, evinizde haşladığınız patates suyunu, bal ve yumurtanın sarısını maske kıvamına gelene kadar karıştırınız. Yapmış olduğunuz maskeyi özellikle saç diplerinize ve saçlarınızın diğer kısımlarına da sürebilirsiniz.

  1. Saçlarınıza sirke uygulayın

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da sirke önemli rol oynuyor. Sağlıklı ve uzun saçlar için saç diplerinize sirke uygulayabilirsiniz. Ancak sirke alırken özellikle organik olmasına dikkat etmelisiniz.

  1. Sağlıklı saçlar için ‘ saç bakım kremi’

Saç bakım kremleri saç bakımında olduğu kadar hızlı uzamasında da etkilidir. Her hafta bir kere uygulayacağınız saç bakım kremleri, sizleri sağlıklı saçlara kavuşarak, saçlarınızın da daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Doğal saç kremleri tercih etmeniz gerektiğini de ayrıca belirtmeliyiz..

  1. Saçlarınızı toplamayın!

Uyurken saçlarınızı toplamayın.. Özellikle yatmadan önce çoğu bayan saçlarını toparlamaktadır. Toparlanan saçlar ezilmekte ve güçsüzleşmektedir. Cilt lekeleri olan bayanların cilt lekelerine bitkisel çözümler isimli makalemizi okumalarını tavsiye ediyoruz..

Hakkında Nurcan YALÇIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir