Anasayfa / Yüz bakımı / Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler
Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler.
Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler

Gözaltı morlukları denilince soluk bir ten rengi koyulaşmış, çökmüş bir göz çevresi akla gelir. Gün içerisinde ki koşuşturmalar, yorgunluk, stres, alkol, sigara kullanımı birde uzun saatler uykusuz kalmak; bunların hepsi bu sorunun ana nedenlerini oluşturmaktadır. Her aynaya baktığınız da kendinizi halsiz bir görünümde solgun görüyorsanız bunun ilk sebebi göz altı morluklarınız olabilir.  Yukarıda bahsettiğimiz birkaç önemli unsur dışında bu problemi tetikleyen birçok neden bulunmaktadır. Bu sorundan yakınan , çözüm yolu arayan siz okuyucularımız için göz çevresinde oluşan morlukların nedenleri , bitkisel çözüm önerileri  ve çok iyi sonuçlar alacağınız maske ve tariflere yazımızda yer verdik. Sizde evde doğal yöntemlerle yüzünüze canlılık katmak istiyorsanız mutlaka makalemizi inceleyin. Kolay tekniklerle çökmüş göz çevrenizden kurtulun.

 Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Yöntem ve Teknikler

Gözaltı morluklarının birçok sebebi (uykusuzluk, stres, yorgunluk, yoğun kafein ve tuz tüketimi gibi) olmasına rağmen birçok kadında bu sorunun ana sebebi beslenme düzeninin bozukluğuna bağlı kansızlıktır. Düzensiz besleniyor, ağırlıklı olarak alkol sigara kullanıyorsanız, beslenmenizde zayıfsa göz etrafında morluklar yaşamanız muhtemel. Peki nasıl beslenmeli? Zararlı alışkanlıklarınızı azaltarak, sağlıklı beslenerek gözaltı morluklarınız dan kurtulabilirsiniz. Eşit oranda kalsiyum, protein,karbonhidrat alarak en önemlisi bol su tüketerek önlem alabilirsiniz.

 • Makyaj kalıntıları en çok göz çevremizde olumsuz etki yaratmaktadır. Temizlenmeyen makyaj ürünleri cildinizde ki gözeneklerin kapanmasına neden olur. Bu sebeple günlük kir ve makyajdan arındırılmış cilt nefes alır göz çevresinde ki koyu renk halka oluşumu önlenmiş olur.
 • göz altı kremi kullanmanın faydaları.
  göz altı kremi kullanmanın faydaları.

  Nemlendirici bakım kremi kullanımı: Her cildin nem oranı farklıdır. Ancak göz çevresinde ki kurulukları, günlük yorgunlukları azaltmak için gözaltı için özel üretilmiş nemlendirici krem kullanmanız gerekmektedir. Tabi ki göz altı kremlerini sorunlu bölgeye yedirerek değil, hafif narin bir masaj yardımıyla sürerek,düzenli olarak kullanılmalıdır.

 • Buhar banyosu: Tüm cildimiz için faydalı bir uygulamadır. Hele ki gözaltı morluklarının azalması ve gözeneklerin açılması için cildin nefes alması gereklidir. İşte bu sorununuzun çözümü de bahsedeceğimiz birkaç buhar banyosu önerisinde . Büyük bir tencereye su koyularak kaynatılır. Kaynayan suyu en kısığa alarak. Yüzünüzü bu suyun üzerine tutun. Tabi ki bu esnada her ihtimale karsı saçlarınız toplu olsun. Başınızın üstüne havlu kapatarak birkaç dakika bu şekilde durduktan sonra cildinize uygun nemlendiriciyi sürmelisiniz. Bu uygulamayı düzenli yapmanız halinde cildiniz daha temiz ve bakımlı olacaktır.
 • gözaltı morluklarına papatya çayı kompresi
  gözaltı morluklarına papatya çayı kompresi

  Sabah uyandığınızda çay poşetlerinizi değerlendirerek göz altlarınıza kompres yapın özellikle yeşil çay poşetlerini mutlaka göz altı torbalarınız da değerlendirmenizi öneririz. Bir hafta uygulamanız halinde farkı mutlaka göreceksiniz.

 • Yoğun nem deposu olan salatalık göz altı morluğuna iyi gelen bir sebzedir. Patates ve salatalık dönüşümlü olarak dilimlenir ve göz kapağı çevresine koyularak 20 dakika beklenir. Sonrasında ılık suyla durulanır. Ovalanma dan yüzünüz hafifçe kurulanır.
 • Uyku sonrası soğuk suyla yıkanan yüze bonus olarak buz gezdirilirse o bölgede kan akışı hızlanacak cildiniz canlılık kazanacaktır. Önerdiğimiz bu küçük püf noktaları düzenli yapıldığında göz çevrelerinde ki renk koyulukları azalacaktır. Tüm bu detayların yanı sıra genetik bir faktör olan göz altı morluklarının geçmesi pek de mümkün değildir.

Göz altı morluklarına ev yapımı maske tarifleri

 göz altlarınıza yumurta maskesi
göz altlarınıza yumurta maskesi

Yumurta maskesi: Yumurta cilt bakım maskelerinde kullanılan en geniş kapsamlı gıda malzemesidir. Cilt lekelerinde, kırışıklık gerdirme, cilt temizliği gibi her türlü maske tarifinde kullanılmaktadır. Bugün ki bahsedeceğimiz maske de ise 1 yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı bal, eğer varsa bir tane e vitamini içine ilave ederek cam bir kapta karıştırın. Göz altlarına parmak uçlarınızla hafif masajla uygulayın. 10 dakika sonra soğuk suyla ovalama dan durulayın.

 limon maskesiyle göz altı morluklarına son

limon maskesiyle göz altı morluklarına son

Limon maskesi: Ciltte ki lekelerin, koyu renk tonlarının baş düşmanı limon şimdi tavsiye edeceğimiz maske kullanılır. Göz altı morluklarının yanı sıra cildinizde ki sivilce lekelerine de kullanabilirsiniz. Maske için bir tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyuyla bir kapta karıştırın. Morluk yaşadığınız bölgeye (gözaltına) sürün 5-6 dakika sonra durulayın. Eğer limona hassasiyetiniz var ise kullanmamalısınız.

Papatya- gül suyu kompresi: Papatya cildi yatıştırıcı özelliğiyle bilinir. Poşet olarak satılan papatya çayını demleyip süzün. Kalan torbayı gözleriniz kapalı bir şekilde göz kapaklarınıza koyun. 10 dakika da cildinizin ne kadar dinlendiğini fark edeceksiniz. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayıp, gül suyuyla cildinizin tümüne masaj yapın. Düzenli uygulamada cildiniz derinlemesine nefes alacaktır.

 gözaltı morluğunuza salatalık tarıfı

gözaltı morluğunuza salatalık tarıfı

İbrahim Saraçoğlu gözaltı morluklarına özel tarif

Cilt ve sağlık bakımında bir numara olan aslında kimya mühendisi olan ve tıbbi ve aromatik bitkilerin kullanımında yol gösteren hocamız İbrahim  Saraçoğlu göz altı morluğundan yakınan bayanlarımız için hem doğal hemde uygun fiyata bulunabilecek ürünlerle tavsiye de bulundu. Nar çekirdeği yağı ( mutlaka soğuk press özellikli olacak) Göz altlarınıza yatmadan önce her akşam uygulamalısınız. Ayrıca östrojen hormonu içeren nar çekirdeği yağı yıpranmış sorunlu bölgelere de sürülmektedir. Önerilen ölçüye göre 1 tatlı kaşığı nar çekirdeği yağını uyku öncesin de torba ve morluk olan göz kısmına parmak uçlarıyla  hafif bir uygulamayla masaj yapılır. Durulanmaz. Gece boyunca sorunlu bölgeye yardımcı olarak sabah  göz altı morluğunuzun renk tonunun daha çok açıldığını fark edeceksiniz. Her zaman dediğimiz gibi çirkin kadın yoktur. Bakımsız kadın vardır. Güzellik, bakım ve sağlıkla dolu günler dileriz.

Hakkında Seçil

KIZLAR BU KAÇMAZ!

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler Kirli hava şartları, yağlı besinler ve kimyasal cilt …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir