Anasayfa / Yüz bakımı / Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü
Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü
Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü

Bir çok kişi de görülmekte olan göz altı torbaları genellikle kalıtsal olarak görülse de çoğu zaman strese, yorgunluğa ya da sağlık sorunları gibi çeşitli sebeplerden dolayı da görülmektedir. Bazılarında çok belirgin olmasa da bazılarında ise oldukça fazla belirgin bir hal almaktadır. Bir çok kişi bu durumu büyük problem haline getirmektedir. Yorgun görünmek ve çevreden alınan olumsuz tepkiler hepimizi mutsuz etmektedir. Bu durumdan sizler de rahatsız iseniz Suna Dumankaya göz altı torbaları kremi ve kürlerini mutlaka denemelisiniz.. . Göz altı torbalarına kesin çözüm nedir? Merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız..

Göz altı torbalarının oluşmasının sebepleri;

  • Gözaltı torbalarının oluşmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri yaş ilerlemesi yani yaşlılık belirtisidir. Yaş aldıkça göz altı torbaları daha belirgin bir hal almaktadır. Göz altı bölgesindeki derinin daha fazla  ince olması göz altı torbalarının oluşmasında ve belirginleşmesinde en büyük etkendir. İnce olan deride yaş ilerledikçe ve zaman geçtikçe sarkmalar oluşmaktadır. Böylece göz altı torbaları daha fazla belirgin olmaya başlamaktadır.
  • Uykunun dengesiz olması, stresli bir yaşam ve yorgunluk da göz altı torbalarının belirginleşmesini olumsuz etkilemektedir. Çalışma saatleriniz uzun ise, uzun süre bilgisayar başında kalmak zorunda iseniz ve uyku düzeniniz yok ise bu sebeplerde göz altı torbalarının oluşmasında etkili olmaktadır.
  • Yeterli su içmemek, vücudun su kaybetmesine ve dolayısıyla  göz altı torbalarının oluşmasında etkili olmaktadır.
  • Göz altı torbalarının sebepleri çok fazladır. Sigara/ alkol kullanımı, stres, ağlamak, güneş ışınları, kalıtsal ya da alerjik olarak da ortaya çıkmaktadır. Göz altı çevremizdeki derinin ince olması bu sebeplerden dolayı deride sarkmalara ve göz altı torbalarının oluşmasına sebep olmaktadır.

Peki göz altı torbalarının oluşumunu en aza indirmek için neler yapılabilir? Düzenli ve yeterli uyumaya, zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya, yeterli ve sağlıklı beslenmeye ve yeterli su tüketmeye dikkat edilmelidir. Beslenmemizin yanı sıra kozmetik ürünlerini özenle seçmek gerekiyor. Kullanmakta olduğunuz kozmetik ürünleriniz de göz altı torbalarınızın oluşmasına sebep olabilir. Evde yapabileceğiniz bitkisel çözümler de vardır tabiî ki… Göz altı torbalarınız için Suna Dumankaya kürlerini denmeye ne dersiniz?

Suna Dumankaya göz altı torbaları için kürler

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü
Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Suna Dumankaya kürü

Malzemeler;

  • 3 çay kaşığı at kestanesi ( ezilmiş olmalıdır.)
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı ozon yağı
  • 1 çay kaşığı at kestanesi yağı

Hazırlanışı;

Bir cam kabın içinde yukarıdaki malzemeleri karıştırınız. Oluşan karışım göz altı çevresine maske olarak sürmelisiniz. Hazırladığınız maske göz altı çevresinde yarım saat kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Göz altı torbaları için en basit ve etkili yöntem buz kalıplarıdır. Göz altı torbalarınıza bitkisel çözüm arıyorsanız biraz gül yaprağını yarım litre kadar suda demlendiriniz ve soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra buzlukta kalıplar halinde dondurunuz. Yapmış olduğunuz güllü buz küplerini direk cildinize uygulamayınız. Bir bez ile sararak göz çevrenizde gezdiriniz. Bu yöntem göz altı torbaları için oldukça etkilidir. Her gün düzenli olarak yaparsanız farkı göreceksiniz!

Patates ile göz altı torbalarına çözüm bulunabilir. Bir adet patates rendelenir ve suyu çıkartılır. Patatesin suyu çıktıktan sonra içine biraz badem yağı ile birlikte 1 tatlı kaşığı kahve koyulur. Yaptığınız karşımı bir beze sararak bir süre bekletmelisiniz. Karışımı sürdükten sonra bez ile çayı göz altı çevresine masaj yapılmalıdır.

Göz altı torbaları sebebine bağlı olarak geçici bir sorun olabilir. Yorgunluk ya da strese bağlı olarak ortaya çıkıyorsa muhtemelen geçici bir durumdur. Tabi zamanla göz altı torbalarınız geçmiyor ya da her geçen gün daha fazla belirgin bir hal alıyorsa bu durum sizleri oldukça fazla etkilemektedir. Bu durumda bir hastalık belirtisi de olabilmektedir. Yaşa bağlı olarak kalıcı bir şekil almış, kalıtsal ya da hastalıklar sebebi ile göz altı torbalarınız var ise doktora danışmanızı tavsiye ederiz.. İlerleyen ve geçmeyen göz altı torbalarında çoğu zaman cerrahi müdahale de edilmektedir..

 

 

Hakkında Nurcan YALÇIN

KIZLAR BU KAÇMAZ!

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için doğal çözümler Kirli hava şartları, yağlı besinler ve kimyasal cilt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir