Anasayfa / Cilt bakımı / Göz altı morluklarına kesin çözüm
Göz altı morluklarına kesin çözüm
Göz altı morluklarına kesin çözüm

Göz altı morluklarına kesin çözüm

Göz altı morluklarına kesin çözüm

  Genetik göz altı morlukları nasıl geçer? Bir çok bayanın çözüm aradığı cilt problemlerinden biri göz altı morlukları ya da göz altında oluşan halkalardır. Göz altı morluklarına bir çok şey sebep olabilir. Yetersiz ve dengesiz beslenme, az su tüketimi, alkol ya da sigara kullanımı gibi bir çok faktör göz altı morluklarında etkilidir.  Özellikle yorgunluk ve uykusuzluk gözaltı morluklarının oluşmasında fazlasıyla sebep olmaktadır. Kullanılan kozmetik ürünler ile göz altı morluklarına çözüm ararken cildimize daha fazla zarar veririz. Kozmetik ürünler yerine kendi evinizde bulunan doğal ürünler ile çözüm bulabilirsiniz. Göz altı morluklarına evde çözüm arayanlar için birkaç öneride bulunacağız. Paylaştığımız cilt bakımı ile ilgili püf noktalar sayesinde genetik Göz altı morluklarına kesin çözüm bulabilirsiniz.

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morlukları çoğu zaman genetik olarak ortaya çıkmaktadır. Genetik olmasının dışında uykusuzluk, yorgunluk ya da kullanılan ilaçların etkisi ile ortaya çıkmaktadır. Göz altı morlularınıza çözüm arıyor ya da azaltmak istiyorsanız;

  • Uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Yorgun ve uykusuz kaldığınızda gözlerinizde morluklar ve halkalar oluşabilir. Düzenli ve yeterli uyku ile göz altı morluklarına engel olabilirsiniz.
  • Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Bol bol meyve tüketmeye özen gösterin.
  • Günde en az 2 litrede su tüketmeye dikkat etmelisiniz. Cildinizin daha sağlıklı görünmesi ve sağlığınız için yeterli miktarda su içilmelidir.
  • Kozmetik ürünlerinizi tercih ederken en doğru olanı tercih etmelisiniz. Cildinize zarar vermeyen doğal ve bitkisel ürünler tercih etmelisiniz.
  • Günlük cilt bakımınızı yaparken, yüzünüzü yıkarken sıcak su ile yapmamalısınız. Ilık su tercih etmelisiniz.
  • Sigara ya da alkolden uzak durmalısınız. Göz altı morluklarının sebeplerinden biri maalesef sigaradır.

Göz altı morluklarına bitkisel çözümler

Çiğ patates koyabilirsiniz. Göz altı morlukların dan kurtulmak ya da azaltmak isteyenler çiğ patatesi dilimleyerek gözlerini üzerine koyabilirler. Gözlerinizde şişkinlik var ise hem şişkinliğinize de iyi gelecektir.

Gül suyu kullanabilirsiniz. Gül suyu cilt temizliğinde en çok tercih edilen ve en doğal tonik tir. Göz altı morluklarınızda da güvenle kullanabilirsiniz. Cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesine oldukça etkisi olan gül suyunu, göz altınıza ya da göz kapaklarınıza pamuk ile sürebilirsiniz.

Badem yağı kullanabilirsiniz. Göz altı morluklarında badem yağı ile giderilmesi için kullanılan bir seçenektir. Düzenli olarak kullanıldığında oldukça fazla etkisi görülmektedir. Her gün yatmadan önce göz altına badem yağı uygulayarak, göz altı morluklarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Elma koyabilirsiniz. Göz altı morluklarında en çok tercih edilen doğal ürünlerden biri ise elmadır. Elma dilimlerini gözlerinize ve etrafına koyarak yarım saat beklemeniz yeterlidir.

İbrahim Saraçoğlu’ ndan göz altı morlukları için tavsiyeler

Göz altı morlukları için doğal maske tarifleri

Badem yağı ve limon maskesi

Cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için limon kullanabilirsiniz. Cilt bakımında kullanılan limon göz altı morluklarının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Malzemeler;

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • Yarım çay kaşığı limon suyu ( taze sıkılmış olmalıdır) karıştırılarak göz altı bölgesine uygulanmalıdır. Uygulama yaparken nazik bir şekilde masaj yaparak uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Patates ve salatalık maskesi

Göz altı morluklarında patates ve salatalığı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Salatalık ya da patates dilimlerini göz kapaklarınızın üzerine koyarak biraz bekleyin. Kullanacağınız salatalıklar soğuk olmalıdır. Salatalık dilimleri aynı zamanda gözlerinizdeki şişkinliği de alacaktır.

Yeşil çay kullanıyorsanız içmiş olduğunuz çayların poşetlerini çöpe atmayın. Yeşil çay poşetlerini göz altı morluklarınız için kullanabilirsiniz. Hem gözlerinizdeki şişkinliğe hem de morluk ve halkalara en etkili çözümlerden biri de yeşil çaydır. Kullanmış olduğunuz yeşil çay poşetlerini buzdolabında bekleterek, gözlerinizin üzerinde 15 dakika kadar bekletiniz. Yağlı ve Kuru ciltler için bakım önerilerimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Nurcan YALÇIN

KIZLAR BU KAÇMAZ!

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm Bir insanda en önce dikkat çeken kısım göz ve çevresidir. …

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir