Anasayfa / Uncategorized / Gece makyajı nasıl yapılır
Gece makyajı nasıl yapılır
Gece makyajı nasıl yapılır

Gece makyajı nasıl yapılır

Gece makyajı nasıl yapılır

Kadınlar için güzellik kavramı bakım, makyaj ve saçlardan oluşur. Saç ve cilt bakımı kadar doğru ve kusursuz makyaj da kendimizi iyi hissetmemiz için önemlidir. Günlük ya da gece makyajı için profesyonel olmaya gerek yok! Bilmeniz gereken bir kaç ayrıntı ile kendi makyajınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Gündüz makyajı için bir kaç ürün yeterli olurken gece makyajında daha fazla özen göstermek gerekebiliyor. Daha belirgin Gece makyajının püf noktaları ile katılacağınız organizasyonlarda kusursuz görünüme sahip olabilirsiniz. Katılacağınız kokteyl, düğün ya da partiler için gece makyajı nasıl olmalı? En iddialı Gece makyajı nasıl yapılır, gece makyajı önerileri ve tüyoları nelerdir sizlere için araştırdık..

Gece makyajı tüyoları

  • Giymiş olduğunuz en şık kıyafetinizi makyajınız tamamlayacaktır. Gece katılacağınız davetlerde kıyafetiniz kadar makyajınız da iddialı olmalı.. Kıyafetiniz kadar saçlarınız da uyumlu olmalı.. Gittiğiniz davete ve giyeceğiniz kıyafete ve saçınıza göre makyaj yapmalısınız.
  • Gece makyajı, gündüz makyajına göre daha koyu renklerde tercih edilmelidir. En doğru ürünleri tercih ettiğinizde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Doğru ürünler kullanmadığınızda makyajınız istediğiniz gibi olmayacak, üstelik akarak, bozulacaktır.  Ürünleriniz cildinize uygun olmalıdır.
  • Makyaja başlamadan önce nemlendirici kullanmanız makyajınızın daha uzun bozulmadan durmasını ve doğal bir görünmesini sağlayacaktır.
  • Gece makyajı yaparken yüz tipinize uygun makyaj tekniklerini kullanmalısınız. Mesela gözleriniz küçük ise göz içine siyah göz kalemi veya beyaz göz kalemi sürmelisiniz. Böylece gözleriniz daha büyük görünecektir..

Gece makyajı nasıl yapılır

Makyaj kapatıcı veya fondöten ile başlamalıdır..

Cildinizi temizleyerek başlayabilirsiniz. Cildinizi temizleyerek, nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Kendinize en uygun fondöten için cildinizden bir ton açık bir renk tercih etmelisiniz.  Cildinize uygun kullanmış olduğunuz kapatıcıyı cildinize sürün. Fırça ile kapatıcı tamamen cildinize yaydıktan sonra yine cildinize uygun kullanmış olduğunuz pudra ile cildinizi kusursuz yapabilirsiniz.  Fondöten kullanacaksanız, fondötenden sonra yüzünüze pudra sürmelisiniz. Fondöten sürerken parmağınızla sürmeniz daha kolay ve doğru olacaktır.

Göz makyajı için koyu ve ışıltılı renkler tercih edilmelidir..

Kullanacağınız far, giymiş olduğunuz kıyafet ile uyumlu olmalıdır. Aynı tonlarda seçebilirsiniz.. Koyu tonlarında tercih etmeniz doğru seçim olacaktır. Siyah veya gri tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz fardan daha koyu tonlar ile gözlerinize gölgelendirme yapabilirsiniz. Katılacağınız davete göre gözlerinize ışıltı da kullanabilirsiniz.

Siyah göz kalemi ile gözünüzün altına sürerek göz renginizi de daha belirgin yapabilirsiniz.  Yine siyah kalem ile gözünüzü iç kısmına kullanmalısınız. Kalem yerine eye liner kullanabilirsiniz. Eye liner tercihiniz ince olmalıdır. Gözlerinizin daha belirgin ve büyük görünmesi için kullanabilirsiniz. Gece makyajında kirpikler de ön plana çıkmalı.. Takma kirpik kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde taktıktan sonra rimelinizi sürebilirsiniz. Sıra geldi kaşlarınıza.. Gece makyajınızın kusursuz olması için kaşlarınızın görünümü iyi olmalıdır. Kaş kalemi ya da kaş farı tercih edebilirsiniz. Kaşlarınızın daha belirgin ve düzgün görünmesi için kaş kalemi ya da farı ile şekillendirin.

Allık ve ruj açık renkler kullanılmalıdır.. 

Gece makyajınız olmazsa olmaz allık olmalı.. Cildinizin daha canlı görünmesi allık ile sağlanabilir. Göz makyajınız koyu olduğu zaman allığınız biraz açık tonlarda olmalı. Göz makyajınız koyu renkte olacak ise; rujunuzu da yine açık tonlarda tercih ederek göz makyajınızı daha belirgin görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık pembe ya da pudra renk ruj kullanmanızı tavsiye ederiz.. Rujunuzu sürdükten sonra dudak kalemi ile boyamalısınız. Sprey makyaj sabitleyici kullanarak gece sonuna kadar makyajınızın bozulmadan kusursuz kalmasını sağlayabilirsiniz..

Günlük makyaj tüyoları için ‘doğru makyaj teknikleri ve noktaları‘  isimli makalemizi okumalısınız..

 

Hakkında Nurcan YALÇIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir