Anasayfa / Saç bakımı / Erken beyazlaşan saçlara öneriler
Erken beyazlaşan saçlara öneriler
Erken beyazlaşan saçlara öneriler

Erken beyazlaşan saçlara öneriler

Erken beyazlaşan saçlara öneriler

Hangimiz kötü görünen saçlarımız olmasını isteriz? Üstelik beyazlaşmış saçlar.. Saçların beyazlaşması çoğu bayanın kabusu diyebiliriz.. Erken beyazlaşmaya başlayan saçlar sadece bayanların değil erkeklerin en büyük sorunlarından biridir. Erken yaşta beyazlaşan saçlar bayanların ve erkeklerin ortak sorunudur. Yaşın ilerlemesi ile saçlar beyazlaşmaya ve yaşlılığın belirtileri ortaya çıkmaya başlamaktadır. Ancak erken beyazlaşan saçlar herkesin istemeyeceği bir durumdur. Günümüzde bir çok kişinin saçlarında erken yaşta beyazlaşma olduğunu biliyoruz ve sizler için çözüm yollarını araştırıyoruz. Beyaz saçlara çözüm bulundu! Beyaz saçlara kesin çözüm arıyorsanız, beyaz saç nasıl siyahlaşır hepsine sayfamızda cevap bulabilirsiniz. Erken beyazlaşan saçlara öneriler , beyaz saçlara bitkisel çözüm İbrahim Saraçoğlu’ nun kürlerini sizler için paylaşıyoruz..

Saçlarda erken beyazlaşma neden olur?

Elimizde olmayan bazı sebeplerden dolayı saçlarımızda erken beyazlaşmalar görülebiliyor. Saçların beyazlaşması ile her bayan çözüm olarak saçlarını boyamayı buluyor. Beyazlaşan saçlarınızı boyatmak yerine bitkisel çözümler üretmeye ne dersiniz? Saçlarınızda kimyasal  boyalar kullanmak yerine evinizde bulunan birkaç malzeme ile doğal yollardan beyazlaşmasını engelleyebilir, doğal bir rengin oluşmasını sağlayabilirsiniz.  Beyazlaşan saçlarınızı sürekli boyamak yerine doğal yollar ile çözümler bulabilirsiniz. Evinizde yapacağınız doğal maskeler, doğru ve düzenli yapıldığı takdirde uzun süreli çözüm haline gelebilir.

Yaşın ilerlemesi saçların beyazlaşmasında en önemli faktördür. Erken beyazlaşan saçlar ise strese, hormonsal ya da kalıtsal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu faktörlerin dışında vitamin eksikliği, aşırı şekerli ve unlu ürünlerin tüketilmesi, sigara kullanımı gibi bir çok neden de sebep olabilmektedir. Bu durum çoğu bayanda büyük sorun haline gelmektedir.

Saçlarınız erken yaşta beyazlamaya başlamış ise;

  • Saçlarınızı ve saç derinizi her daim temiz tutmaya özen göstermelisiniz!
  • Beslenmenize önem verim! Özellikle demir ve vitaminli ürünler tüketmeye dikkat edin.
  • Sigara kullanmamaya dikkat etmelisiniz!
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra hemen toplamak yerine kurumasını bekleyin. Islak saçın toplanması da beyazlaşmasında etkili olmaktadır.
  • Saçlarınızı kuruduktan sonra taramalısınız.
  • Her gün saç derinize masaj yaparak, kan akışını hızlandırabilirsiniz.
  • Saçlarınızı güneşten korumaya dikkat edin. Güneş şapkası kullanabilirsiniz.
  • Şampuanlarınızı seçerken organik ürünler tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınızı sıcak su ile yıkamak yerine ılık su ile yıkamaya özen göstermelisiniz.

Kurutulmuş ceviz kabuğu kürü

Vereceğimiz kürler ile saçlarınızın beyazlaşmasını engelleyebilir, bitkisel çözüm bulabilirsiniz. Saçlarınız için en ideal kürlerden biri ceviz kabuğudur.  Ceviz kabuğu kürü için; bir litre suyu kaynatarak, içine 5 tane ceviz kabuğu atınız. Cevizler yeşil olmalı ve kurumuş olmalıdır. Bir litre suyun içinde cevizler 5 dakika kaynatılır. Kaynatmış olduğunuz ceviz suyu ile her gün saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınıza her gün masaj yapmanız da daha faydalı olacaktır. Ceviz suyu ile yıkadığınız saçlarınızı tekrar yıkamanıza gerek yok. 21 gün boyunca saçlarınızı ceviz suyu ile yıkamalısınız.

Ceviz kabuğu dışında ceviz yağı da saçların beyazlaşmasında çözüm yollarından biridir. Evinizde ceviz yok ise ceviz yağı da kullanarak kendinize çözüm bulabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı ceviz yağı, tuz ve 2 çay kaşığı akali su ile kürünüzü hazırlayabilirsiniz. Aktarlardan alacağınız ceviz suyunun sahte olmamasına özellikle dikkat ediniz. Belirttiğimiz malzemeleri karıştırarak saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Uygulanan karışım biraz saçlarınızda bekletilmelidir. Hazırladığınız karışımı 1 ya da 3 saat bekletmelisiniz.

Yumurta sarısı kürü

Yumurta sarısı, zeytin yağı, soğan ve sarımsak kürü ile saçlarınızı doğal rengine kavuşabilirsiniz. Yumurta sarısı kürü için; 1 soğan, 5 sarımsak, 1 yumurta ve 1 yemek kaşı zeytin yağı iyice karıştırılarak, krem kıvamına getirilir. Yapılan krem saçlara sürülerek, yaklaşık 1 saat kadar saçlarda bekletilmelidir. 1 saat sonunda saç diplerinize masaj yaparak, ılık su ile saçlarınızı iyice yıkamalısınız. Haftada bir kere yapılması yeterlidir.

Bunların dışında kına da saçlarınıza uygulayabileceğiniz en doğal yöntemdir. Hem saçlarınızın beslenmesinde de en iyi yöntemdir. Kısa saçlarınız varsa ve uzutmanın yollarını arıyorsanız hızlı saç uzatmanın doğal yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Hakkında Nurcan YALÇIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir