Anasayfa / Uncategorized / Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü
Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü
Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü

Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü

Kadınların hem fiziksel hem de hormonsal değişiklik yaşadığı dönemlerden biri hamilelik dönemidir. Bir çok anne adayı bebeğini kucağına almak için gün sayarken, bir yandan da doğumdan sonra karşılaşacağı sorunları ve sıkıntıları düşünmeden edemez. Doğum sonrası karşılaşacağınız en büyük sorunlardan birisi doğum çatlaklarıdır. Her kadının korkulu rüyası da diyebiliriz. Hamilelikte oluşan çatlaklar genellikle hamileliğin üçüncü ayından itibaren cildinizin gerilmesiyle birlikte kaşıntılar ile başlamaktadır. Bir çok anne adayı gibi sizler de, doğum sonrası oluşan çatlaklar  önlenebilir mi? Doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer? diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet! Çatlaklar tabi ki de önlenebilir.. Doğum yapmış ya da doğumuna sayılı günleri kalmış anne adayları, ‘doğum çatlaklarına kesin çözüm arıyorum, doğum çatlaklarına iyi gelen yağlar nelerdir?’ diyorsanız Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü nü denemelisiniz!

Doğum çatlaklarına bitkisel çözüm

Doğum çatlakları için bitkisel çözümler
Doğum çatlakları için bitkisel çözümler

‘Doğum çatlakları hemen oluşur mu, geçer mi ya da kalıcı mıdır?’ diye düşünerek daha fazla  edişe etmenize gerek yok! Bebek bekleyen hamile hanımlar, doğum sonrası oluşacak olan çatlaklar sizi korkutmasın..Bir çok kadının doğumdan sonra oluşmuş çatlaklarından şikayet ettiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Sizler de çatlaklarınızdan şikayet etmek yerine önlem almak istemez misiniz? Vereceğimiz kürler sayesinde en kısa sürede sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Doğum çatlağı dediğimiz ‘cilt çatlamaları’ cildin kilo almakla beraber gerilmesiyle oluşmaktadır. Hamilelik boyunca hızla büyüyen karnınız genişlemekte, doğum sonrası ise maalesef kötü bir görüntü oluşmaktadır. Çatlakların oluşumu genişleyen karın ile beraber, karın bölgesindeki bağ dokularının kopmasıyla oluşuyor.  Anne adayları hamilelik sürecince istemediğinden fazla kilo almaktadır. Alınan kilolar sonrası karnın genişlemesi ile beraber doğum çatlakları da ortaya çıkmaktadır. Doğum çatlakları özellikle karın bölgesinde görülürken aynı zamanda basen, göğüs, bacak ve kalçalarda da görülmektedir. Hamilelik süresince karın ve bacak bölgenize bakım yapmadığınız durumda muhtemelen çatlaklarınız oluşacak ve oluşan çatlakların yok etmek için çeşitli kremler, yağlar kürler denemek isteyeceksiniz. Maalesef oluşan doğum çatlaklarının yok olması biraz zordur. Çatlakların oluşumunu hamilelik sürecinde engellemeniz en doğrusudur. Çünkü doğum sonrası oluşan çatlakları yok etmek maalesef çok zordur.. Üstelik oluşan çatlaklar kalıcı olmakla beraber kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.Hatta imkansız bile denilebilir. Çatlakların oluşmaması için önceden önlem almakta fayda var.. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak için daha önce önlem almak, her gün karın bölgenizi kremlerle nemlendirmek hatta bazı yağlar ile masaj yapmanız gerekiyor.

Konu videomuz

Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü

Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü
Doğum çatlakları için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu kürü

Doğumdan sonra çatlak oluşumunu önlemek, bu konuda sıkıntı yaşamamak için her zaman önerdiğimiz gibi doğal yöntemleri denemelisiniz. Badem yağı, kakao yağı, zeytin yağı, çörek otu yağı, kayısı yağı ve kantaron yağı hamilelikte kullanabileceğiniz yağlardır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, doğum sonrası oluşan çatlaklar için özellikle badem ve avokado yağını önermektedir. Tabi ki hamilelik öncesinde kullanılması daha etkili olmaktadır. Ancak oluşan çatlaklarınız var ise incelmesini de bu yağlar sayesinde sağlayabilirsiniz. Hamilelik süresince kullanacağınız badem ve avokado yağı cildinizi yumuşatırken aynı zamanda besleyerek koruyacaktır. Badem yağı doğum çatlaklarının oluşumunu önlemektedir. Badem yağı kullanarak aynı zamanda bağ dokularının kopmasını engelleyebilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz yağları (badem, kakao, zeytin yağı, çörek otu, kayısı ve kantaron yağı) karıştırarak kendinize çatlak önleyici bir yağ karışımı oluşturabilirsiniz. Uygularken karnınızın tok olmasına dikkat etmelisiniz. Akşam yemeğinizi yedikten sonra hazırlayacağınız karışımı karın ve bacak bölgenize sürerek, çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz. Çatlakları önlemek için yapacağınız yağ karışımlarının yanı sıra beslenmenize özellikle de gün içinde bol bol su içmeye özen gösterilmelidir.

Tekrar belirtmek gerekirse, çatlak oluşmasını istemiyorsanız doğum öncesi yani hamilelik süresince bakımınızı yapmanız şart! Gözaltı torbalarınızdan şikayetçi iseniz yazımızı okuyarak bitkisel çözüm bulabilirsiniz..

Hakkında Nurcan YALÇIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir