Anasayfa / Cilt bakımı / Boyun çizgileri nasıl giderilir? Suna Dumankaya maske ve önerileri
Boyun çizgileri nasıl giderilir Suna Dumankaya maske ve önerileri
Boyun çizgileri nasıl giderilir Suna Dumankaya maske ve önerileri

Boyun çizgileri nasıl giderilir? Suna Dumankaya maske ve önerileri

Cildimizin üzerinde oluşan tüm kırışıklıklar bizi rahatsız eder. Ancak boyun kırışıklığı öyle bir görünüm oluşturur ki ilk göze batan ve yaşı ortaya çıkaran bir detaydır. Cilt kırışıklıkları için uygulanan çoğu teknik bu bölge için uygulansa da çok hassas bir nokta olduğundan daha özel bir bakım ister . Boyunun sürekli hareket halinde olması ve kafa gibi bir ağırlığı taşımasından dolayı, diğer kısımlara göre daha çabuk kırışır ve katmanlaşır. Sizlere önereceğimiz boyun kırışıklığı için bitkisel maskeler, çizgilerin kolay tedavisi ve estetiği hakkında uzun araştırmalar yaptık. Sizleri belki 18 yaşındaki halinize geri döndüremez. Fakat düzenli uygulamalar sonucunda bu sorununuz gözle görülür derecede azalacaktır. Tavsiye ettiğimiz tüm kür ve maskeler denenmiş, ev yapımı karışımlardır. Uygulamalardan memnun kalacağınızdan eminiz.

Boyun kırışıklığı için tavsiyeler
Boyun kırışıklığı için tavsiyeler

Boyun çizgilerinizi azaltmanın yolları

 • Boyun tam bir hareket merkezidir. Bu vasıfta bir bölge olmasından dolayı sürekli eğik vaziyette bulunmamalıdır. Katlanan kısımlar devamlı bu şekilde duruyorsa kırışmaya sebebiyet verir. Boyun kısmını olabildiğince dik tutmaya çalışın.
 • Çenenin altına sık sık kısılan boyun için çizgiler daha çabuk oluşur. Bu nedenle çene altına boynunuzu kıstırmaktan vazgeçin.
 • Uyku pozisyonunda yüksek bir yastıkta uyumak çizgiler için alınacak basit bir yöntemdir.
 • Yüzünüze uyguladığınız maske ve nemlendiricileri boyun bölgenizde de kullanın. Böylece her bölgeyi eşit miktarda nemlendirmiş sayılırsınız.
 • Gün içerisinde boyun için sağa-sola ,yukarı- aşağı hareketler yaparak boyun kaslarınızı aktif tutun.
 • Boyun bölgenizi yüzünüzü temizlerken, gerekli toniklerle temizleyin. Nemlendiricilerle düzenli bakımını sağlayın. Yüzünüz gibi bu bölgenizin de çok neme ihtiyacı vardır.
 • Güneşe çıkmadan önce boyun bölgesine sürülen güneş kremi kırışık engelleme de etkili olacaktır.

Boyun çizgileri nasıl giderilir? Suna Dumankaya maske ve önerileri

 • Boyun çizgileri nasıl giderilir Suna Dumankaya maske ve önerileri
  Boyun çizgileri nasıl giderilir Suna Dumankaya maske ve önerileri

  1 tane yumurta beyazı iyice çırpılır. Sonrasında boyun ve dekolte bölgesine sürülür. Gerildiğinde duş alınarak temizlenir. Sonrasında yoğun nem içeren bir bakım kremiyle masaj yapın. Ayda 2 kez bu uygulamayı yapmak, oluşan çizgileri azaltacaktır.

Deniz tuzu ile peeling yapımı

Yarım çay bardağı zeytin yağına 1 çorba kaşığı deniz tuzunu karıştırın. Oluşan karışıma kırışıklık olan bölgeye hafif hafif masaj yapın. 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Deniz tuzunun etkisiyle o bölge de kan dolaşımı hızlanacak ve daha gergin, canlı bir görünüm kazanacaktır. Sadece bu peeling değil. Yüzünüz veya vücut için hazırlanan peeling ve maskeleri de bu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Boyun kırışıklıkları için maske tarifleri

Muz maskesi

1 adet muz , 1 çorba kaşığı gül suyu işinizi görecektir. Muz kaşık yardımıyla iyice ezilir. İçerisine gül suyu ilave edilir. Sonrasında boyun bölgesine dekolte kısmına sürülür. 25-30 Dakika sonra bol su ile durulanır.

Konu videomuz

Kırışan bölgeye bal mucizesi

Bal doğada bulunan en mucize gıdalardan birisidir. İçeriği sebebiyle çok faydalı, yenileyici bir besin olduğundan cilde direk sürüldüğünde de son derece etkilidir. 2 çorba kaşığı balı, 1 tatlı kaşığı gliserin ile karıştırın. Uyku öncesi kırışan bölgeye masaj yardımıyla sürün. 1 saat sonra yada sabah uyandığınızda yıkayabilirsiniz.

boyun kırışıklıklarına egzersiz
boyun kırışıklıklarına egzersiz

Boyun çizgileri için egzersizler

 1. Oturuş pozisyonunda omuzlar dik konuma getirilerek, 3 dakika bu şekilde bekleyin. Gün içerisinde 10 kez kendinizi sıkın, bırakın. Bu şekilde oradaki kaslar harekete geçecektir.
 2. Başınızı ensenize değdirerek birkaç saniye gergin boyun bölgesiyle çizgileri yok edebilirsiniz.
 3. Başınızı yine yukarı kaldırarak, çenemizi yukarı hizada, dilimiz de damağımıza değdirerek ”lıı” sesi çıkartarak boyun bölgesini gerdirin.
 4. Kafamızı gidebildiği kadar sağa, sola çevirin. Ve gülebildiğiniz kadar gülmeye çalışın.
 5. Dilinizi sık sık damağınıza değdirerek u ve o harflerini söylemeye çalışın. Bu hareketleri sık sık uygulamanız halinde sarkık gıdınız toparlanacak. Boyun kırışıklıklarınız oldukça azalacaktır.

Konu videomuz

 

 boyun kırışıklığı estetiği
boyun kırışıklığı estetiği

Boyun bölgesi estetiği

Her ne kadar küçük bir sorun gibi gözükse de dekolte- boyun bölgesi bir bayanda ilk göze çarpan yerdir. Eğer çizgiler alıp başını gitmişse küçük önerilerle vakit kaybetmek istemiyorsanız. Gerdirme yöntemiyle estetik yapılabilir. Ancak bu işlemi alanında güvenilir, daha önce yapmış olduğu bu operasyonlarda başarı sağlamış kişilere yaptırmanız doğru olacaktır.

 

Hakkında Seçil

KIZLAR BU KAÇMAZ!

Kuru ciltler için bakım önerileri

Kuru ciltler için bakım önerileri Kuru bir cildiniz varsa muhtemelen çatlama, kuruluk ya da döküntü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir