Anasayfa / Zayıflama / Bölgesel zayıflama yöntemleri
Bölgesel zayıflama yöntemleri
Bölgesel zayıflama yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri

Kişiden kişiye değişen ve vücudunuzun farklı yerlerinde oluşan fazla yağlar malesef bölgesel olarak aşırı kilolu görünmenize neden oluyor.. Bölgesel zayıflamanın kilonuzda bir azalma etkisi olmasa da  eskisinden daha ince bir görünüme kavuşarak daha fit bir vücuda sahip olmanızda etki eder.  Bölgesel zayıflama yöntemleri ile basen, bel ve göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.  Düzenli uygulandığında kısa zamanda istediğiniz sonuçları alabileceğiniz  ve bölgesel olarak incelmenizi sağlayan yöntemler vardır. Size önereceğimiz bölgesel egzersiz hareketlerini evinizde düzenli aralıklar ile yapabilirsiniz ve bunun yanında vereceğimiz diyet önerilerini de uygulayarak istediğiniz bölgedeki fazlalıklarınızı yok edebilirsiniz.

Bölgesel zayıflama yöntemleri

Hormonların neden olduğu bölgesel fazlalıklar bayanlarda genelde basenlerde görülürken erkeklerde ise göbek bölgesinde yağlanma olarak görünür. İster evinizde isterseniz de spor salonlarına giderek yapacağınız egzersizlerin yanında yediğinize, içtiğinize biraz daha dikkat edecek olduğunuzda kolayca bölgesel ve kilolu görünmenize neden olan yağlarınızı yakarak hızlı bir şekilde istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. Bölgesel yağlarınızın hızlıca erimesini sağlayan  egzersiz hareketlerini her gün yarım saatinizi ayırarak yapabilirsiniz.

Basen bölgesi için köprü egzersizi

Basen ve kalçada bulunan kasları çalıştırmaya yarayan bu egzersiz hareketini istediğiniz vücut şekline ulaşıncaya kadar yapabilirsiniz. Bu hareketi yapabilmek için ilk olarak sırt üstü uzanarak dizlerinizi bükün. Daha sonra  ellerinizi yanlara, ayaklarınızı ise kalça hizasına tabanlarınız yerde olacak şekilde ayarlayın. Bu hareketi yaparken kalçanızı kaldırın ve karnınız ile beraber kalçanızı sıkın. 15- 20 defa aynı hareketi tekrar edin.

Bel yağlarını yakan egzersiz

Bel bölgenizde oluşan fazlalıkları gidermede etkili olan bu egzersiz için yere uzanarak ayaklarınızı 90 derece yükseğe kaldırmalısınız. Daha sonra ellerinizi başınızın yanlarına koyarak sağa ve sola yarım olacak şekillerde dönerek resimde göründüğü gibi uygulayın. Sağ tarafınıza dönerken sağ ayağınızı sola dönüşler de ise sol ayağınızı karnınıza çekerek 15 dakika kadar tekrar edebilirsiniz.

 

 

Göbek bölgesi yağlarını eriten egzersiz

Vücudumuzda bölgesel olarak en inatçı yağlar göbek bölgesinde oluşur ve giderilmesi için ağır egzersizler ve diyet gerektirir. Yürüyüş bantlarında yapacağınız yürüyüşler, bisiklet hareketleri, tempolu koşu gibi hareketler vücudunuzdaki bütün kasların çalışmasını sağlayarak karın bölgesi yağlarını eritmede yardımcı hareketlerdir. Bu hareketi yapmadan önce vücudunuzu ısınma hareketleri ile alıştırmanız gerekiyor. Mesela 10 dakika bir yürüyüş yaptıktan sonra verdiğimiz hareketi uygularsanız daha verimli bir şekilde göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yine resimde göründüğü gibi dik durup ellerinizi ön tarafa uzatarak oturur pozisyona geçmelisiniz. Bu hareketi yaklaşık 20 dakika kadar yapabilirsiniz.

 

 

Yukarıda bahsettiğimiz egzersiz çeşitlerini her gün tekrar ederek sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Aynı anda birden fazla kasınızı harekete geçiren hareketler ile kalori ve yağları kısa zamanda kolayca yakabilirsiniz. Başta 5- 10 dakika yaparak her gün biraz daha fazla hareket ile 20 dakikaya kadar egzersizleri uygulayabilirsiniz. Tek başına yapıldığında fazla işe yaramayan egzersizlerin yanında sizi zorlamayacak ve aç kalmadan uygulayacağınız, bölgesel zayıflamanıza yardımcı diyetler ile istediğiniz gibi bir görünüme kavuşmanız zor değil..

Basen ve göbek eriten diyet listesi

Öncelikle bölgesel zayıflamak isteyen kişiler için gün içinde bol bol sıvı tüketmelerini öneriyoruz. Özellikle yeşil çay yağ yakımında etkili bir bitki olduğundan şekersiz olarak tüketebilirsiniz. Günde 3 litreye yakın su tüketimi bölgesel zayıflamayı desteklemede büyük önem taşımaktadır. Egzersizlerin yanında belli bir diyet listesine uyar iseniz çok daha olumlu sonuçlar alırsınız.

  1. GÜN

Sabah kahvaltı: Bir porsiyon müslinin içine yarım muz

Ara Öğün: 1 adet yeşil elma

Öğle: Bir porsiyon müsli ve yarım muz

Ara Öğün: 2 kaşık kuru üzüm

Akşam: Bir porsiyon tavuk ızgara yanında yeşil salata ve istediğiniz bir mevsim meyvesi

2. GÜN

Sabah Kahvaltı: Bir porsiyon müsli ve yarım muz tercihe göre

Ara Öğün: Bir adet yeşil elma

Öğle:Bir porsiyon müsli ve içine yarım muz koyabilirsiniz.

Ara Öğün: 2-3 Yemek kaşığı kuru üzüm

Akşam: 2 adet yumurta ile hazırlayabildiğiniz omlet ve yanında domates salatalık

3. Gün

Sabah Kahvaltı: Bir porsiyon müsli ve yarım muz

Ara Öğün: Bir adet yeşil elma

Öğle:Bir porsiyon müsli ve yarım muz

Ara Öğün: 3 yemek kaşığı kuru üzüm

Akşam: Bir tabak makarna ve 1 adet meyve

4. GÜN

Sabah Kahvaltı: Bir porsiyon müsli ve içine yarım muz

Ara Öğün: Bir adet yeşil elma

Öğle: Bir porsiyon müsli ve yarı muz

Ara Öğün: 3 Yemek kaşığı kuru üzüm

Akşam: Haşlama tavuk yanında brokoli

5. GÜN:

Sabah Kahvaltı: Bir porsiyon müsli ve yarım muz

Ara Öğün: Bir adet yeşil elma

Öğle: Bir porsiyon müsli ve yarım muz

Ara Öğün: 3 yemek kaşığı kuru üzüm

Akşam:1 adet yumurta. ton balığı, yeşil salat ve meyve

 

 

Hakkında Emel Demir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir