Anasayfa / Saç bakımı / 2019 en moda saç trendleri
2017 En moda saç trendleri
2017 En moda saç trendleri

2019 en moda saç trendleri

Saç güzelliğimizin bütünlüğünü sağlayan en önemli ögedir. Farklı kesimler, değişik saç renkleri bizlerin daha güzel görünmesini sağlar. Her sene modanın değişmesiyle birlikte saç trendleri de değişmektedir. 2018 yılından bu yana farklı simetrik kesimler, küt modeller, saçların uçlarında ve aralarında ışıltılar çok fenomen. Eğer sizde saçlarınıza 2019 yılında yenilik getirmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz trend saç kesimleri ve pratik saç stilleri için yazımızı inceleyin.

Yüz şeklinize uygun saç kesimleri

Bazı saç stilleri yüzünüzde ya çok patlar ya da çok sönük kalır. İşte bu sorunu yaşamamak adına ilk önce yüz tipinize uygun saç modelini belirlemelisiniz. Örneğin: Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar, bol katlı, kahküllü bir saç modeli Yüz hatları sivri köşeli olanlar uzun veya yüze doğru gelen katlı bir kesim uygulanmalıdır. Uzun bir yüze sahipseniz yuvarlak, omuz hizasını geçmeyen yuvarlak kesimli saçlar deneyebilirsiniz. Trend modellerden çok sizin yüz tipinize yakışanı seçmek her zaman sizi bir adım önde tutacaktır.

Saç kesiminde moda

2015 yılının sonlarında bu yana devam eden modası devam eden iki saç modeli var. Biri kısa tercih edenler için bob  saç kesimi denmektedir. Çocukluk yıllarımızdaki küt saç modasıyla hemen hemen örtüşen bir modeldir. Tercih edilme sebebi doğal ve kullanışlı modeller olmasıdır. Bob saç modeli, yüzde kulak hizasını geçmeyen kısa saç modellerine verilen isimdir. Lob saç modeli ise küt saç modasının daha uzun saçlarda kullanılan omuzlara kadar inen uzun saç modelidir. Son günlerde hareketli olan bu saç kesimleri önümüzdeki yıllarda da çok tercih edileceğe benziyor.

2019 saç rengi modası

Geçmiş yıllarda dikkat çekici, abartı renkler çok modaydı fakat son yıllarda moda daha doğal görünen, doğal saç tonları oldu. Tatlı kahve ton saçlarında bebek tonlarına yakın sarılar, saçlarda doğal ışıltılar, ombreler çok trend. 2016 yılında başlayan ombre modası bu yılda çok konuşulacağa benziyor. Kadınların vazgeçilmezi haline gelen ombre 2017 yılında da trend olmaya aday. Ombre tekniği saçın uç veya ön kısımlarına farklı tonlarla ışıklandırma, gölgelendirme yapma tekniğidir. Birde son yıllarda ecaille tekniği adı verilen saça yakın tonların kullanıldığı  doğal görünümlü saç rengidir. Örneğin kahvenin 3 açık ve 3 koyu tonu saça gölgelendirme yöntemi ile uygulanır. Hem doğal hem de sıcak canlı görünüm elde edersiniz. Yoğun kestane renkleri, sönük dumanlı sarılar, bakır kızılları, platin tonları bu senenin en fenomen renkleri arasında . Sizde hala saç renginizi değiştirmeyi düşünüyorsanız .Tercihlerinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ederiz. Şimdi açıklayacağımız birkaç saç rengi ile bu yıl en dikkat çeken  saçlar sizin olacak. Saçlarını boyayan her kadın için faydalı bilgiler olacağını düşünüyoruz.

Koyu kahverengi: Kahverenginin uyumu hemen hemen her ten rengine uymakla beraber daha çok buğday tenlilerde kullanılmaktadır. 2017 yılında öne çıkan koyu kahveler ve kahvenin bir iki ton açık renkleri ile yapılan balyaj  ve gölge teknikleriyle saçlarınız hem doğal hem de canlı duracaktır.

Sarı ve küllü sarı ve gri tonları: Sarı ve gri karışımı tonlar ile modern ve dikkat çekici bir görünüme ulaşırsınız. Bu sene de koyu dip boyaları üzerine açık uçlara uygulanan açık tonlar çok moda olacağa benziyor.

Çikolata kahve rose gold: Geçtiğimiz yıllarda da dikkat çeken bu saç tonu koyu kahve dip rengi yaptıranlara yada doğal rengi kahve ve tonları olanlara altın sarısı ve pembemsi geçişlerin yapıldığı balyajdır. Sıcak bir saç rengi isteyenler için tavsiye edilen çok moda bir tondur.

Bakır-kızıl-bronze tonları: Kızıl bronze tonlarının karışımı ile ortaya çıkan saç tonudur. Daha çok beyaz ve soluk tenli kadınlarda tercih edilmelidir.

Fındık kabuğu saç rengi: Buğday tenli ve çabuk esmerleşmeye  meyilli ten renklerinde süper  görünüm sağlar. Saç aralarında açık tonların kullanılması saçınızı daha parlak gösterir.

Hakkında Seçil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir